مطالب مرتبط

درباره ی اتوماسیون اداری

درباره ی اتوماسیون اداری :

 

امروزه با پیشرفت روز افزون سیستمهای کامپیوتری و افزایش حجم اطلاعات ، مدیریت بر گردش کار و مکاتبات اداری و همچنین  مدیریت زمان برای افزایش راندمان کاری در ادارات و موسسات خصوصی و دولتی به طور کلی متحول شده است و استفاده از روشهای قدیمی و منسوخ شده به دلایل مختلفی از جمله کند بودن و مشکلات دیگری که  سیستمهای اداری غیر مکانیزه برای فعالان اقتصادی به همراه دارند در هیچ کجای جهان مورد قبول نمیباشد.

حجم بالای اطلاعات و مکاتبات و دسترسی کند، مسئولین و مدیران را،که به مدیریت زمان در مجموعه تحت رهبری خود بها می‎دهند، بسوی اتوماسیون اداری در ابعاد مختلف رهنمون ساخته است.

تحقیقات گروه) WFMCتحقیقات انجمن مدیریت جریان کار – 2006) نشان می‌دهد سازمانها و شرکت های سنتی در محصولات و خدمات خود عملا تنها از ۳۰٪ زمان فرایندها ارزش افزوده دریافت می‌کنند و از ۷۰٪ زمان باقیماده غیر از اتلاف وقت و هزینه چیزی عایدشان نمی‌شود. این آمار حتی در شرکتها و بنگاه‌های اقتصادی موفق که گردش کاری سنتی را دنبال می‌کنند بصورتی واضح تر نمود پیدا می‌کند.

اتوماسیون اداری  مکانیزمی است درراستای بهبود بهره وری سازمان ازطریق اعمال مدیریت اثربخش و کارا برمجموعه فعالیتهای سازمان بابهره گیری از:

گردش الکترونیکی مکاتبات در سطح سازمان

جستجوی آسان در اطلاعات ذخیره شده

پاسخگویی سریع و آسان به مراجعان

حذف کاغذ از چرخه ی مکاتبات اداری

اعمال کنترل مناسب بر کاربران

ثبت و نگهداری بهینه ی اطلاعات

بهبود ارتباطات درون سازمانی

تهیه ی گزارشات و آمار دقیق اطلاعاتی

و...

اتوماسیون اداری صبا  به منظور سرعت بخشیدن به ارتباطات اداری و حذف کاغذ توسط گروه نرم افزاری صبادیتا طراحی گردیده است این سیستم به دلیل تحت وب بودن و اجرا از روی سرور مرکزی امکان دسترسی از هر نقطه ای از جهان و با هر دستگاهی بدون نیاز به نرم افزار خواصی را به کاربر میدهد.